CAT TOUR Liberec cestovní agentura Alexandria

POUŠTĚ, HORY A PLÁŽE OMÁNU

kufr pdf

Termín:23.10. (Ne) - 30.10. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:994928

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Dle programu

Cena vč. tax: 51 040 Kč

Poloha

Sheraton Oman

Hotel se nacházi v historické části Ruwi. Umístěn u hlavní silince spojující všechny historické památky Muscatu.

Alila Jabal Akhdar

Situován cca 150 km od Muscatu. Přístup pouze s 4×4 SUV nezpevněnou cestou.

Vybavení

S

Ubytování

Sheraton Oman

DRX:  koupelna, WC, klimatizace, vysoušeč vlasů, kávovar, LCD TV/sat., minibar, balená voda zdarma, telefon, elektronický trezor, kávovar, žehlička a žehlicí prkno.

Alila Jabal Akhdar

JUMV: koupelna se sprchou, WC, šatna, obývací část, klimatizace, kávovar, minibar.

Stravování

Al Fajal

Ubytování se snídaní. Možnost dokoupení polopenze nebo plné penze, včetně středeční Sea Food Night.

Alila Jabal Akhdar

Snídaně, možnost dokoupení polopenze.

Zábava

 

 

Okruh

1.DEN Odlet z Prahy do Salalah, transfer na hotel, ubytování.

2.DEN V ranních hodinách let navazujícím spojem ze Salalah do Muscatu. Tento den bude věnovaný celodenní prohlídce hlavního města sultanátu Omán. Program zahájíte v moderní části města návštěvou exteriérů Královské opery, první svého druhu na celém Arabském poloostrově. Poté projedete kolem rozsáhlého parku a pobřežní promenády Shatti Qurum, oblíbeného místa k trávení volného času. Čtvrtí ministerstev a ambasád se pak přesunete do staré části města obklopené zbytkem hradeb se vstupními branami. V některém z muzeí vám přiblížíme dávné tradice a způsob života obyvatel Ománu. Následuje prohlídka exteriérů sultánského paláce Al Alam, nad kterým se na kopci tyčí portugalské pevnosti Jalali a Mirani. V odpoledních hodinách odjezd do staré části města a přístavu Mutrah Corniche, kde kotví soukromé jachty vladaře. Projdete se po nábřeží lemovaném nejstaršími stavbami v Muscatu, ve kterých žili bohatí obchodníci. Následuje prohlídka jednoho z nejstarších tržišť světa, Mutrah souk. Labyrint uliček skrývá obchůdky se skutečnými poklady - nejvzácnější ománská kadidla, stříbrné tepané dýky kandjar, tradiční těžké šperky, zlato, jemné šátky, vonné esence a parfémy. Čilý ruch, vůně a zvuky typické pro arabské tržiště vás zaručeně okouzlí.

3.DEN Pejezd do historického města Nizwa. Část trasy povede kolem pohoří Hajar, které je považované za skutečný ráj pro geology. Tajemná a uzavřená Nizwa byla po dlouhou dobu hlavním městem Ománu, sídlem imámů a náboženské školy. Město, obklopené zelenými palmovými háji, si dodnes zachovává původní středověkou pohádkovou atmosféru. Zde si prohlédnete interiéry impozantní pevnosti ze 17. století, které dominuje 40 metrů vysoká kulatá věž. Prozkoumáte vyhlášený souk, nejznámější tržiště v Ománu. Na rozdíl od tržnice v Mutrah tady najdete především datle, koření, zeleninu, ovoce, růžovou vodu, jemné stříbrné šperky a v některých dnech i domácí zvířata. Poté následuje přejezd do překrásné pouště Wahiba (též Sharqiya) Sands, kde si můžete vychutnat jedinečnou atmosféru arabské pouště jako z pohádek Tisíc a jedna noc. Seznámíte se se způsobem života beduínů, kteří zde stále žijí a starají se o svá stáda velbloudů. Večeře a nocleh v pouštním kempu s pozorováním západu slunce a sjížděním pouštních dun ve vozech 4x4 je vždy skvělým zážitkem.  Fakultativně jízda na velbloudech nebo čtyřkolkách.

4.DEN  Po snídani v pouštním kempu přejedete kolem okraje pouště a posledních zlatých dun do starého města Sur, které je městem námořníků. Prohlédnete si tradiční loděnicí, kde se dodnes ručně vyrábí pýcha Ománu, dřevěné lodě dhow. Kolem domů dávných kupců projedeme k majáku, odkud je dech výhled na celé město. Následuje cesta kolem pobřeží, které lemuje pohoří Hajar a zastávka u ústí jednoho z nejkrásnějších wádí v Ománu, kaňonu Wádí Shab. Je vklíněno do divokého skalnatého pobřeží a horské prameny tu vytváří nádherné přírodní scenérie. Podle časových možností a dispozic účastníků krátká procházka ve wádí. Ve večerních hodinách návrat do Muscatu.

5.DEN Navštívíte nejkrásnější mešitu v zemi - Velkou mešitu sultána Qaboose. Fascinující moderní stavba respektuje ománské architektonické tradice a vládne tu jedinečný genius loci. Mešita je obklopená rozlehlou zahradou, má nádherné bohatě zdobené interiéry a je originálním příkladem současné arabské architektury. Po prohlídce následuje přejezd na letiště v Muscatu a odlet do Salalah. Transfer do hotelu na pobřeží, pobyt all inclusive.

6.DEN – 7.DEN Individuální volno v hotelu na pobřeží Salalah, pobyt all inclusive.

8.DEN Transfer na letiště, odlet zpět do ČR

Pláž

Sheraton Oman

Hotel má vlastní soukromé zázemí (za poplatek 4 OMR za osobu) na písečné pláži, na kterou vypravuje dvakrát denně (9:00 a 16:00) zdarma transfer. Lehátka, osušky, slunečníky a voda zdarma. Rezervace transferu je nutná 24 hodin předem.

Platební karty

 

 

Internet

Sheraton Oman

  • Zdarma: WiFi ve společných prostorách a na pokojích.

Alila Jabal Akhdar

  • Zdarma: WiFi ve společných prostorách a na pokojích.
Cena zahrnuje

CENA ZAHRNUJE: leteckou přepravu Praha – Salalah -  Praha, letištní taxy a další poplatky, domestic přelet Salalah-Muscat-Salalah, transfer letiště-hotel-letiště, 6 nocí v hotelu***/****, 1x ubytování v v bungalovech nebo pevných stanech s vlastním sociálním zařízením v kempu,  7x snídani, 3x oběd,  3x večeři, 4x all inclsuve, dopravu a vstupy dle programu, auta 4x4 při programu v poušti – transfer z a do kempu, vyjížďka na západ slunce cca 60min služby česky mluvícího průvodce během okruhu, služby česky mluvícího delegáta při pobytu u moře

CENA NEZAHRNUJE: cestovní a covid pojištění, spropitné, vízum (v době vzniku katalogu poplatek za vízum pro pobyty turistů z EU pro pobyty do 14 nocí zrušen)

Příplatek

FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY:1lůžkový pokoj (4 990 Kč)

Poznamka

 

MINIMÁLNÍ POČET ÚCASTNÍKU: 20

Doba transferu
30 min
Slevy

SLEVY:1-2 děti 2 – 12 let v doprovodu 2 dospělých osob 1 300 Kč

Podobné zájezdy

POUŠTĚ, HORY A PLÁŽE OMÁNU

destinace: Omán, Salalah

termín:23.10. (Ne) - 30.10. (Ne) 2022 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Dle programu

POUŠTĚ, HORY A PLÁŽE OMÁNU
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Fischer, a.s. IČO: 26141647
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...